Tenisowe przedszkole

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat

    Home / Tenisowe przedszkole

Jak wyglądają zajęcia?

Tenisowe przedszkole to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami tenisa dla dzieci od 4 do 6 lat. Zajęcia z tak małymi dziećmi różnią sie od pracy z dziećmi starszymi. Pamiętając o ich wieku na treningach musi pojawić się zabawa, podczas której można przemycić mnóstwo elementów kształtujących przyszłą technikę.

Na przyszłą technikę wpływ ma również nauka podstawowych umiejętności motorycznych (bieganie, rzucanie, chwytanie itd). Dziecko w tym wieku szybko przyswaja nowe zadania ruchowe, ma łatwość łączenia różnych zadań i wykonuje je z chęcią.

Taka forma prowadzenia zajęć poprzez gry i zabawy jest najlepszym sposobem zachęcenia dziecka do uprawiania sportu.

Pamiętając o tym mamy kilka elementów zajęć, które trzeba dopasować do wieku dzieci:

  • metody nauczania (zabawowa, prób i błędów, zadaniowa)
  • odpowiedni sprzęt (minisiatki, rakietki, specjalne piłki, przybory do gier i zabaw)
  • miejsce treningu, które da możliwość nie tylko uczenia techniki, ale też wykonywania ćwiczeń w siadzie i leżeniu, do którego dzieci będą chętnie wracały
  • kadra - umiejąca nawiązać kontakt z dzieckiem, o dużym autorytecie, mająca predyspozycje do tworzenia odpowiedniego klimatu na zajęciach

Należy też wspomnieć o korzyściach płynących z zajęć w grupie: dostosowanie do funkcjonowania w zespole, nauka reguł i zasad, pojawiają się nowe kontakty i przyjaźnie. Wszystkie te elementy znajdą Państwo na naszych zajęciach Tenisowego Przedszkola.

Treningi trwają 60 minut, odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Zapraszamy do kontaktu i na zajęcia. Pierwszy trening jest darmowy, więc można przyprowadzić swojego przedszkolaka, by sam się przekonał czy mu się spodoba.

Pamiętajcie! Im wcześniej, tym lepiej.

Nie czekaj, zapisz swoje dziecko na zajęcia!